poniedziałek, 11 sierpnia 2014

Nietoperz Pasiasty

To takie stworzenie, które wisiało w mojej szafie już od dość dawna :) i na prawdę, każdy może takiego mieć - prościzna w wykonaniu.

Bluzka jest uszyta z jednego kawałka materiału. Tkanina złożona na pół ma kształt trapezu. Szersza podstawa jest na złożeniu (to będzie góra). W tym miejscu wycinamy otwór na głowę. Nie obszywałam dekoltu żadną lamówką - po prostu go podwinęłam i przeszyłam. Tak samo z rękawami. Boki zszyłam kilkanaście centymetrów od brzegu. Dół jest podszyty czarną gumką.

Taki krój dobrze eksponuje duże, ciekawe printy. Ja wykorzystałam cienką czarną żorżetę w czerwono-zielone mazy.


8 komentarzy:

 1. Bardzo efektowna i do miniówki albo rurek świetnie pasuje. A pod pachą wszystko widać? Trzeba jakąś małą koszulkę wkładać czy wystarczy odpowiednio wysoko zszyć boki?

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję :) Boki są zszyte do takiej wysokości jak w normalnej bluzce, więc nie widać więcej niż zwykle. Poza tym, rękawy wypadają dość długie - aż do łokcia :).

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo fajna bluzka :) śliczny materiał. w połączeniu z tą spódniczką wyglądasz bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wyglądasz bosko! Bluzka pasuje do tej spódniczki idealnie - super!

  OdpowiedzUsuń
 5. Fabulous top. Would you mind me sharing any of your projects on SSB in the future? I credit, link to your post and let you know when featured. https://facebook.com/sassysewingbees

  OdpowiedzUsuń
 6. Thanks. I will let you know when I post.

  OdpowiedzUsuń