niedziela, 21 września 2014

The Railcolorful Dress czyli Lokosukienka

PL_______________________________________________________________________________

Michalina kocha kolej i trudno tego nie zauważyć. Sukienka w lokomotywy powstała specjalnie na Międzynarodowe Targi Kolejowe InnoTrans 2014, które odbywają się w Berlinie. Czas nas naglił, na uszycie tej unikatowej kreacji miałyśmy tylko jeden wieczór, ale jak widać udało się. 

Można powiedzieć, że Lokosukienka jest projektem międzynarodowym. Piękny, kolorowy motyw stworzył holenderski grafik Simon Wijnakker (Crearail), a materiał zadrukowała firma CottonBee

Do uszycia sukienki po raz kolejny wykorzystałam model z papavero.pl, oczywiście po drobnej modyfikacji dekoltu. Prosty wykrój świetnie eksponuje ciekawy nadruk. Bawełniana gabardyna jest dość gruba i sztywna. Na pewno byłoby lepiej, gdyby materiał się chociaż trochę rozciągał, ale i tak jesteśmy zadowolone z efektu.

Z niecierpliwością czekamy na zdjęcia z targów!

EN______________________________________________________________________________

Michalina loves railway and it's noticeable. The Railcolorful Dress was made  for International Trade Fair for Transport Technology InnoTrans 2014 in Berlin. Time was running out. We had only several hours to materialise this creative vision. As you can see, we managed to do this.

It can be said, that The Railcolorful Dress is an international project. The beautiful, colorful print was created by a Dutch graphic artist Simon Wijnakker (Crearail), and placed on fabric by CottonBee company. 

Again, for sewing this dress, I used pattern from papavero.pl (with small modification of neckline). This simple form perfectly exposes the print. Cotton gabardine is quite thick and rigid. A little bit more flexible fabric would be much better, but still, the result looks great.

We can't wait to see the relation from the fair!
12 komentarzy:

 1. Ale fantastyczna! Faktycznie grafika bardzo ciekawa, nie tylko dla zakochanych w kolei:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dekolt mi się bardziej podoba niż oryginalny. A te zakładki w talii można potraktować jako zaszewki i zszyć do końca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To są zaszewki (trzy z prawej i trzy z lewej strony), chociaż rzeczywiście na zdjęciach wyglądają jak zakładki... może dlatego, że tkanina jest taka sztywna...

   Usuń
 3. a tę sukienkę z lokomotywami to gdzie można kupic?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie można, Lokosukienka powstała w jednym egzemplarzu. Poza tym byłby problem z odtworzeniem tkaniny - w grę wchodzą prawa autorskie i inne cuda...

   Usuń
 4. Będzie można ją kupić? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda ,że nikt nie pomyślał o chłopakach. Można było by w takim designie wyprodukować T-shirty;)

  OdpowiedzUsuń