sobota, 4 października 2014

Bluzka dla Natalki

PL                                                                                                                                                              

Właściwie to bluzka i spódnica, ale plisowaną spódnicę z prostokąta widzieliście już tutaj. Siostra stwierdziła, że koniecznie musi mieć taką samą. Skoro musi, to ma :) Tkanina i krój są dokładnie takie same.

Do kompletu uszyłam prostą, satynową bluzkę. Wykrój narysowałam sama - nieskomplikowany i jednocześnie uniwersalny. Tkanina w brązowo-żółty wzorek prezentuje się zaskakująco dobrze -  daje wrażenie złotawego połysku. Mimo, że śliski materiał sprawiał sporo trudności w trakcie szycia, myślę, że sprawię sobie podobną ;).

EN                                                                                                                                                             

Actually, it's a blouse and a skirt, but you've already seen the pleated skirt here. My sister deciced that she must have a similar one for herself. So she got it :) The fabric and pattern are exactly the same.

Simple, satin blouse completes the set. I drew the pattern myself - uncomplicated and multifunctional. I must admit that the brown and yellow print looks surprisingly well - it gives the impression of golden shimmer. Even though the sleek fabric was quite difficult to sew, I think I'll make one for myself as well ;)

4 komentarze:

 1. nie dziwię się, że siostra domagała się też takiej spódnicy. Jest świetna i kolor naprawdę mega :).
  co do bluzki, bardzo fajny materiał. Nie przepadam za takimi błyszczącymi, ale ten wzorek jest tak ładny, że bluzka wygląda super :). Jak dla mnie, dekolt jest za mało wycięty - mnie by to drażniło przy noszeniu :P ale to już są indywidualne upodobania ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, w momencie szycia nie byłam jeszcze przekonana do tej satyny, ale na żywym organizmie prezentuje się całkiem przyzwoicie ;)

   Usuń
 2. Bardzo ładne zestawienie,kolorów i tkanin.

  OdpowiedzUsuń